Trasa rowerowa:
Czerwonak – Czernice – Zielonka

   Trasa ma długość około 17 km. Jest interesującym wariantem dotarcia do serca Puszczy Zielonki od południa, czyli od strony Poznania. Można ją nazwać „rowerowymi wrotami do Puszczy Zielonki”. Około 90 % długości trasy prowadzi malowniczymi lasami puszczy, natomiast zwarta zabudowa występuje jedynie na jej początku (wyjazd z Czerwonaka).

   Dominującym typem nawierzchni (ponad 80 % długości) są drogi gruntowe.

   W ukształtowaniu terenu trasy dominują lekko nachylone i pofałdowane odcinki, natomiast najtrudniejszym fragmentem jest odcinek pierwszych 3 kilometrów, cechujący się znacznym nachyleniem (podjazd na Dziewiczą Górę).

   Do głównych atrakcji trasy zaliczyć można Ośrodek Edukacji Przyrodniczo - Leśnej, gdzie znajduje się parking leśny z wiatą wyposażoną w stoły i ławki, placem zabaw oraz tablicami informacyjnymi (można stąd wyruszyć pieszo do wieży widokowej na szczycie Dziewiczej Góry), głazy narzutowe, tablice informacyjne zawierające treści związane z funkcjami lasu, Uroczyska Puszczy Zielonki - Obszar Natura 2000 oraz Jezioro Zielonka. Największa atrakcja czeka na rowerzystów na końcu trasy. Jest nią Arboretum Leśne w Zielonce.

   

WYBIERZ TRASĘ:Widok 3D trasy!

Pobierz ślad GPX